Jsme parta nadšenců, kterým není lhostejný osud opuštěných psů a aktivně se o pejsky v útulku staráme. Většina z nás jako dobrovolníci. Naším zřizovatelem jsou Domažlické městské lesy spol. s r. o. Snažíme se pejskům zajistit tu nejlepší péči a najít pro ně láskyplný domov.

Veterinární péči pro pejsky zajišťují paní MVDr. Marečková Oplová, paní MVDr. Hynčíková Birnerová a pan MVDr. Hlaváč.

FAQ

Často kladené otázky

Zde jsou nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně. V případě, že zde nenajdete odpověď, neváhejte nás kontaktovat. 

Vyčkejte chvilku na místě, zda nepřijde jeho majitel. Pokud je pejsek kontaktní a je pro Vás odchycení bezpečné, pokuste se ho odchytit. Zkontrolujte, zda nemá obojek s kontaktem na majitele, v takovém případě majitele vyhledejte. Pokud pejsek na obojku kontakt nemá, zavolejte Městskou policii, místní obecní úřad. Ti Vám sdělí, jak dále postupovat.

Pokud se pejsek odchytit nenechá, nebo je nebezpečný, zavolejte Městskou policii, Policii ČR a popište jim, kde jste pejska našli. Oni jeho odchyt zajistí.

Vyčkejte na místě ztráty psa, nebo tam zanechte kus svého oblečení (bunda, mikina…). Místo pak pravidelně kontrolujte. Kontaktujte okolní útulky, příslušný obecní úřad, veterinární ordinace (nálezci tam často pejska zavezou kvůli zjištění čipu), místní myslivecká sdružení, městskou policii, nebo místní tisk. Rozvěšte informaci o ztrátě na sociálních sítích, síla médií je velká a často se právě díky sociálním sítím zvířata vrátí ke svým původním majitelům. Vyvěšujte plakáty po okolí na frekventovaných místech. Můžete využít i pátrací portál www.psidetektiv.cz.

Pejsky si může adoptovat osoba starší 18 let, s platným občanským průkazem a trvalým pobytem na území ČR. Svěření do péče novým majitelům se řídí potřebami konkrétního psa. Pokud tedy máte zájem pejska adoptovat, kontaktujte vedoucí útulku. Ona posoudí, zda je pejsek zrovna pro Vás vhodný. Samozřejmě budeme před samotnou adopcí požadovat osobní návštěvy pejska.

Chcete pejskům pomoct? Budeme rádi za každou formu pomoci.

Můžete nás podpořit finančním obnosem na číslo účtu 281341521/0300. 

Vždy aktuálně na Facebooku.

Děkujeme Vám

Jsme parta nadšenců, kterým není lhostejný osud opuštěných psů a aktivně se o pejsky v útulku staráme. Většina z nás jako dobrovolníci.

Kontakt

Návštěvní hodiny

Dle předchozí telefonické domluvy.

Copyright © 2022. All Rights Reserved. Created with ❤ by WEBSVAJ